بهترین ابزارهای دستی و برقی برای برش فلز

روش های زیادی برای برش فلز وجود دارد. بنابراین، اگر می خواهید این ماده سخت را برش دهید، فرصت های زیادی دارید. ما در اینجا قصد داریم تعدادی از بهترین روش های برش فلز را بسته به نوع فلز، کمیت و سطح تجربه شما با شما به اشتراک بگذاریم.
مهمترین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که باید نکات ایمنی را رعایت کنید. برش فلز ممکن است یک کار سخت و خطرناک باشد، بنابراین باید همیشه مراقب آن باشید. شما باید از محافظ صورت، محافظ گوش، عینک ایمنی و موارد دیگر استفاده کنید.

بهترین راه برای برش فلز با ابزار دستی

و در اینجا بهترین راه برای برش فلز بدون استفاده از ابزار برقی وجود دارد. بله، برخی وجود دارند، و بسیاری از مردم زمانی که نمی‌خواهند ماشینی را راه‌اندازی کنند و می‌خواهند کارهای سریع انجام دهند، آن‌ها را از ابزارهای برقی انتخاب می‌کنند.

۱- استفاده از اره برقی

اره برقی دستی یکی از اولین ابزارهای برش فلز است. اره برقی یک گزینه ارزان و بسیار آسان برای برش فلز است. اغلب، اره برقی برای پروژه های کوچک مانند تعمیر وسایل خانه استفاده می شود.
استفاده از این ابزار ارزان است، و تطبیق پذیری خوبی دارد. این ابزار برای مبتدیان عالی است زیرا برای استفاده از آنها به تکنیک خاصی نیاز ندارند.

لازم به ذکر است که اره برقی دارای تیغه قابل تعویض است. بنابراین، اگر نمی خواهید آن را بشکنید، باید از یک تیغه برش فلز استفاده کنید. اره برقی ممکن است برش های صاف ایجاد نکند.

۲- استفاده از یک چاقوی کاربردی

یکی از سریع‌ترین روش‌هایی که یک حرفه‌ای برای برش فلز از آن استفاده می‌کند، چاقوی کاربردی است. برای انجام آن واقعاً به تمرین نیاز دارید، زیرا کار آسانی نیست. علاوه بر این، ممکن است خطرناک باشد، زیرا خطر لیز خوردن تیغه وجود دارد.
هنگام استفاده از چاقوی کاربردی، باید از محافظ ایمنی مانند دستکش و عینک استفاده کنید. بسیاری از مردم اگر نخواهند که از ابزار برقی برای برش استفاده کنند، از این روش برای ایجاد برش های سفارشی در آلومینیوم استفاده می کنند.

چاقوی کاربردی

 

۳- استفاده از Nibbler

نیبلر نسخه ارتقا یافته یک ابزار دستی برش فلز است. اکثر متخصصان با آن آشنایی کامل دارند، اما متاسفانه اکثر دست سازان از آن اطلاعی ندارند.
نیبلر ظرفیت بالایی دارد و به راحتی می تواند برش های تمیز و با سرعت بالا را بدون ایجاد سر و صدای زیاد انجام دهد. تقریباً با هر ماده ای می توانید از آن استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که هنگام استفاده از آن محل کار شما پر از براده های فلزی خواهد شد. بنابراین، مطمئن شوید که آنها را تمیز کرده اید، زیرا ممکن است خطرناک باشند.

استفاده از Nibbler

۴- استفاده از آسیاب زاویه ای

آسیاب زاویه ای ابزاری است که بیشتر اوقات توسط حرفه ای ها و علاقه مندان برای برش فلز استفاده می شود. چرا؟ شاید به این دلیل که استفاده از این ابزارها آسان است، و اکثر آنها بسیار مقرون به صرفه هستند، که آنها را برای افراد غیر حرفه ای بسیار جذاب می کند.
علاوه بر این، این ماشین ها به دلیل تطبیق پذیری خود شناخته شده اند. بیشتر آسیاب های زاویه ای را می توان با تیغه های مختلف استفاده کرد، بنابراین می توانید بیش از یک خط فلز را برش دهید.

دستگاه آسیاب زاویه ای

۵-استفاده از اره مدور

اره مدور بیشتر برای برش چوب استفاده می شود، اما در کمال تعجب می توانید از این دستگاه برای برش فلز استفاده کنید. بنابراین، اگر تیغه مناسبی دارید، می توانید برش های عالی را روی فلز با یک اره مدور ایجاد کنید.
بسیاری از متخصصان از اره مدور برای برش دادن انواع فلزات استفاده می کنند، زیرا آنها تجهیزات مناسبی دارند. با این حال، هر اره مدور واقعاً نمی تواند فلز را برش دهد، بنابراین قبل از انجام این کار باید دفترچه راهنمای کاربر را مطالعه کنید.

اره مدور

 

۶-استفاده از میتر اره

اره میتر نوعی عملکرد مشابه اره گرد دارد. با این حال، اگر این دستگاه به تیغه های مناسب مجهز باشد، می تواند فلز را برش دهد. اگرچه آنها ماشین های بسیار قدرتمندی هستند، قبل از برش فلز باید عواملی را در نظر بگیرید.
باید توجه داشته باشید که اره میتر می تواند براده های زیادی پرتاپ کند که ممکن است خطرناک باشد.
همیشه باید هنگام برش فلز با اره میتر از محافظ ایمنی استفاده کنید، زیرا موقعیت‌های خطرناک بسیاری ممکن است ظاهر شود و باید آماده و ایمن باشید. به یاد داشته باشید، این یک ابزار برقی است!

miter Saw

۷-اره رفت و برگشتی

اره رفت و برگشتی مورد علاقه بسیاری از دست اندرکاران است، زیرا در دسترس است و دارای گزینه های همه کاره است که برای مبتدیان و علاقمندان جالب است. علاوه بر این، برای برش دادن فلزاتی که افراد باید با آنها در خانه کار کنند بسیار مناسب است.
همچنین در صورت مجهز بودن به تیغه مناسب، می توان از این دستگاه ها برای بریدن ناخن های قدیمی و برش دادن میخ های نازک استفاده کرد. اگر کار شما نیاز به دقت دارد، بهتر است از ابزار دیگری استفاده کنید، زیرا اره رفت و برگشتی برش های بزرگ ایجاد می کند.

۸-استفاده از اره نواری

برخی از اره های نواری را می توان برای برش فلز استفاده کرد. البته تیغه های تخصصی مورد نیاز است.  تیغ اره نواری از جنس فولاد کربنی یا دو فلزی هستند. اره نواری را می توان با موفقیت برای برش ضخیم استفاده کرد.
اره نواری یک ابزار قدرتمند و پرکاربرد برای برش انواع فلزات، از جمله فولاد، آلومینیوم، مس و برنج است. این دستگاه از یک تیغه بلند و باریک که به صورت دایره‌ای حول دو چرخ می‌چرخد، استفاده می‌کند. تیغه اره نواری بسیار تیز و دقیق است و می‌تواند برش‌های مستقیم و منحنی را با دقت بالا ایجاد کند.
البته برش فلز با اره نواری یک فرایند گران است.

همچنین برای آشنایی با تیغ اره m51 و تیغ اره m42 بخوانید.

۹-استفاده از ابزار Air cut-off

ابزار Air Cut-Off یک دستگاه قدرتمند است که می تواند مواد مختلف را به راحتی برش دهد. البته در صورت مجهز بودن به تیغه های مناسب با فلز نیز قابل استفاده است. این ابزار توسط بسیاری از حرفه ای ها استفاده می شود.
همچنین در بسیاری از بازارهای تعمیر خودرو استفاده می شود. ابزار Air Cut-Off می تواند مواد را به سرعت، بی سر و صدا و کارآمد برش دهد. گزینه های مختلفی در بازار وجود دارد – برخی از آنها گران هستند، برخی دیگر مقرون به صرفه تر.

۱۰- برش Oxy Fuel

یک روش بسیار جالب برای برش فلز استفاده از Oxy Fuel است. این روش یک واکنش شیمیایی بین فولاد و اکسیژن است که اکسید آهن را تشکیل می دهد. به عبارت دیگر زنگ زدگی کنترل شده و سریع.
این روش را فقط می توان بر روی فلزاتی اعمال کرد که اکسیدهای آنها در نقاط پایین ذوب می شود. این روش خطرناک است و افراد زیادی از آن استفاده نمی کنند. حتی متخصصان نیز در مورد برش سوخت اکسی بسیار مراقب هستند.

۱۱- استفاده از کاتر پلاسما

کاتر پلاسما برای انجام عملیات برش با قابلیت برش فلز با حداکثر ضخامت ۱ اینچ استفاده می شود. این روش برش فلز فقط توسط حرفه ای ها استفاده می شود، زیرا برای انجام واقعی آن به تجربه نیاز دارید.
برش پلاسما را می توان با مواد رسانا مانند فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و فولاد ملایم استفاده کرد. با این حال مس، تیتانیوم و چدن را می توان با کاتر پلاسما نیز برش داد.

دستگاه برش پلاسما

در پایان می‌خواهیم بگوییم که روش‌های زیادی برای برش فلز وجود دارد و بیشتر آنها شامل برخی از ابزارهای اساسی است که هر شخصی می تواند در منزل انجام دهد. هنگام انتخاب نحوه برش فلز، باید تحقیقات خوبی انجام دهید.

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست