تیغ اره چیست؟

در پاسخ به سوال تیغ اره چیست؟ باید گفته شود که تیغ اره یکی از مهم ترین اجزای جدا ناشدنی اره می باشد، بدون وجود تیغ اره امکان برش در اره ها وجود ندارد، این تیغ های اره است که وظیفه بریدن قطعه را برعهده دارد. انواع مختلفی از اره ها وجود دارند که کاربردهای خاص خود را دارند که از جمله آن ها می توانیم به اره مویی، اره چکشی، اره دستی، اره فارسی بر، اره فنری، اره گرد، اره فنری، اره نوکی، اره لنگ و… اشاره کنیم.

همه این اره ها دارای تیغ اره مخصوص خود هستند و برای مثال نمی توان از تیغ اره چکشی در تیغ اره فارسی بر استفاده کرد. تیغ های اره در جنس های مختلفی نیز تولید می شوند که با توجه به قطعه کاری که برش بر روی آن ها انجام می شود انتخاب می شوند.

انواع تیغ اره

در ادامه سوال تیغ اره چیست؟ به انواع تیغ اره خواهیم پرداخت. همان طور که انواع مختلفی از اره ها وجود دارد، انواع مختلفی از تیغ های اره نیز وجود دارد که هر یک از آنها کاربرد خاص خود را دارند. از جمله مهمترین انواع تیغه اره می توانیم به تیغ اره های دیسکی، الماسه، سنگبری، فولادبر، چاقویی، خشکه بر، دستی، تخت کمانی، لنگ، مویی، چکشی و غیره اشاره کنیم.

هر کدام از انواع تیغ های اره کاربرد خاص خود را دارند که به آنها اشاره خواهیم کرد. تیغ های اره باید در اره های مخصوص خود استفاده شوند برای مثل تیغ های اره چکشی باید در اره های چکشی استفاده شوند. انواع تیغ اره نیز با توجه به کاربردشان به دسته های جزئی تر تقسیم بندی می شوند برای مثال تیغ اره مویی در سه نوع چوب بر، فلز بر و گردبر وجود دارد.

کاربرد تیغ اره

تیغ های اره کاربرد مختلفی دارند و از آنها در صنایع مختلفی استفاده می شود، در چوب بری، کارگاه های نجاری، هنری، صنایع و… از تیغ های اره استفاده فراوان می شود. یکی از مهمترین کاربرد تیغ های اره در نجاری ها است در نجاری ها از تیغ های اره برای برش انواع چوب استفاده می شود البته تیغ های اره ای که برای برش چوب استفاده می شوند باید مخصوص برش چوب باشند برای مثال از تیغ هایی که برای برش فلز استفاده می کنند نمی توان برای برش چوب استفاده کرد.

از دیگر کاربردهای تیغ اره تحت موضوع تیغ اره چیست؟ می توانیم به برش فلز، سنگ، شیشه، پلاستیک، پی وی سی، نئوپان، ام دی اف و … اشاره کنیم.

طریقه استفاده از تیغ اره

به منظور افزایش طول عمر تیغ اره باید در استفاده آن دقت کافی شود، برای همین منظور از تیغ اره باید به درستی استفاده شود به هیچ وجه تیغ اره را در کاربردهایی غیر مرتبط نباید استفاده کرد. همچنین توصیه می شود که پس از این که یک ساعت از تیغ اره استفاده کردید آن را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست