تیغ اره‌ها انواع مختلفی دارند. هر تیغه اره برای برش جنسی خاص و استفاده در دستگاهی خاص طراحی شده است. همیشه اطمینان حاصل کنید که تیغه اره‌ی انتخابی شما با جنسی که قصد برش آن را دارید سازگار است. همچنین از سازگاری تیغه اره با دستگاه مطمئن شوید. چندین مورد در مشخصات تیغه اره وجود دارد که باید چک کنید.

قطر تیغ اره

قطر تیغه و نوع آن را در زمینه‌ی سازگاری با اره خود چک کنید. اره با اره در مدل تیغه تفاوت دارد اما موارد زیر برای بیشتر مدل‌ها صادق است:

  • تیغ اره‌های گردبر دستی تیغه‌هایی کوچک‌تر با قطر ۱۱ تا ۱۸ سانتی‌متری دارند و دندانه‌ی آن‌ها معمولاً از جنس تنگستن کارباید است.
  • تیغ اره‌های کاشی‌بر از تیغه‌های الماسه‌ی ۱۸ یا ۲۵ سانتی‌متری استفاده می‌کنند.
  • تیغ اره‌های رومیزی و اره‌های فارسی بر از تیغه‌های ۲۵ یا ۳۰ سانتی‌متری استفاده کرده و مانند تیغه‌های اره‌های دستی دارای دندانه‌های کاربایدی هستند.
  • تیغ اره‌های دیسکی فلزات که صفحه هم نامیده می‌شوند از تیغه‌های ۳۵ سانتی‌متری سیلیکون کارباید یا تیغه‌های سایشی اکسید آلومینیوم استفاده می‌کنند.

اندازه سوراخ وسط تیغ اره (شفت) را بررسی کنید. شفت اره باید هم‌اندازه‌ی شفت تیغه اره باشد. بسیاری از تیغه‌ها دارای قطعه‌ای هستند که می‌توانید از جا دربیاورید تا بتوانید از آن در اره‌هایی با محور لوزی استفاده کنید.

عدد RPM (تعداد دور بر دقیقه) تیغ اره را بررسی و کنترل کنید و از سازگاری آن با نوع دستگاه و اره‌تان مطمئن شوید.

قطر تیغ، سایز شفت وسط تیغه، تعداد دندانه‌ها و ضخامت برش اره معمولا بر روی تیغه اره درج می‌شود. لیست ابزارهای مناسب به همراه حداکثر نرخ گردش در دقیقه و مشخصات استفاده هم معمولا بر روی تیغه حک می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست