یکی از مهم ترین مزیت های دستگاه های اره نواری قابلیت برش چندین قطعه کار به صورت همزمان می باشد، برای برش همزمان چندین قطعه کار باید چیدمان خود را به درستی انجام دهید و یکسری نکات را راعایت کنید تا از آسیب دیدگی و از بین رفتن تیغ اره نواری پیشگیری نمائید، در ادامه این مقاله از سری مقالات تخصصی برشکاری تیغ اره مارکت ما شما را با نحوه چیدمان و آن نکات مهم آشنا خواهیم کرد.


نحوه چیدمان سپری، ناودانی و تیرآهن در دستگاه اره نواری

نحوه چیدمان پروفیل های ساختمانی در دستگاه اره نواری

در این تصویر نحوه چیدمان صحیح سپری، ناودانی، و تیرآهن در دستگاه اره نواری را مشاهده می نمائید، چیدمان مشخص شده در تصویر باعث تقسیم فشار مناسب به دندانه های تیغ اره نواری خواهد شد.

نکته: انتخاب صحیح دندانه تیغ اره نوری برای برش مقاطع ذکر شده بسیار مهم می باشد، جهت آشنایی با انواع دندانه های تیغ اره نواری کلیک نمائید.


نحوه چیدمان نبشی، ناودانی و چهار پهلو (پروفیل) در دستگاه اره نواری

نحوه چیدمان، پروفیل چهار پهلو، نبشی و ناودانی در دستگاه اره نواری

در این تصویر نحوه صحیح چیدمان نبشی، ناودانی و پروفیل چهار پهلو را مشاهده می نمائید، چیدمان مشخص شده در تصویر باعث تقسیم فشار مناسب به دندانه های تیغ اره نواری خواهد شد.

نکته: در چیدمان های چند تایی انتخاب دندانه با توجه به حداکثر سطح درگیر دندانه تیغ اره نواری محاسبه می شود.

نکته: برای برش چیدمان نبشی باید از دستگاه های اره نواری بندیل بر که دارای جک بندل هستند استفاده نمائید.


نحوه چیدمان لوله و میلگرد در دستگاه اره نواری

برای برش زدن یک و دو لوله در کنار هم مشکل خاصی ندارید و بدون مهار قطعه کار و با دستگاه های اره نواری نیمه اتوماتیک و اتوماتیک می توانید برش خود را انجام دهید، اما اگر تعداد لوله و میلگرد شما از دو عدد بیشتر شود باید از دستگاه های اره نواری بندیل بر که دارای جک بندیل هستند استفاده نمائید.

نکته: برای مهار کامل لوله و میلگرد ها بهتر است از خال جوش یا تسمه برای مهار انتهای قطعه کار استفاده نمائید.

نکته: در صورتیکه برش های بندل شما کم می باشد و نیازی به تهیه دستگاه اره نواری بندیل بر ندارید می توانید با طراحی یک فیکسچر در دستگاه اره نواری چیدمان های گرد خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست